AT 2015 Langeland og Mariager

Resultater fra prøven i Illebølle, Langeland 13. September 2015

Gruppe 1: Mark (Feld)/Vandarbejde (Wasser)

 

Dommere/Richtern: Thomas Böttcher (Obmann), Torsten Bäthe, Henrik Raae Andersen (Notrichter)

 

 

1. Gråsidingens Finja SE12397/2014, Kl.M, Tæve/Hündin,

 

født/gew: 16.12 2013, Chip 968000010173951

 

Fører/Führer: Christine Hansson, SE - 26332 Höganäs

 

151 point, Laut am Rehwild

 

 

2. Joline vom Veybach DL 306/14, DL, Tæve/Hündin,

 

født/gew: 14.04 2014, Chip 276093402414306

 

Fører/Führer: Hans Bilde Sellerup, DK – 8722 Hedensted

 

146 point, fragl.

 

 

3. Münsterleddets Gabbie DK10837/2014 , Kl.M., Tæve/Hündin,

 

født/gew: 12.06.2014, Chip 208250000048314

 

Fører/Führer: Pernille Legind, DK – 2765 Smørum

 

154 point, fragl., Bedste Hund Suchenzieger

 

 

4. Gråsidingens Fina SE12395/2014, Kl.M, Tæve/Hündin,

 

født/gew:, 16.12 2013, Chip 968000010165832

 

Fører/Führer: Dick Johansson, SE – 18752 Täby

 

153 point, fragl.

 

 

Gruppe 2: Vandarbejde (Wasser)/Mark (Feld)

 

Dommere/Richtern: Kalle Magnussen (Obmann), Hansi Schmidt, Jürgen Leube

 

 

5. Arthur Von Levshöh KLM 13-1094, Kl.M., Han/Rüde

 

født/gew: 29.12.2013, Chip ?

 

Fører/Führer: Karina Böttcher, D – 24861 Bergenhusen

 

145 point, fragl.

 

 

6. Sjørslev's H Freja DK04719/2014, DL, Tæve/Hündin

 

født/gew: 15.03 2014, Chip 208210000485073

 

Fører/Führer: Bo Sten Larsen, DK – 5900 Rudkøbing

 

154 point, fragl.

 

 

7. Gråsidingen Frö SE12394/2014, Kl.M, Tæve/Hündin,

 

født/gew:, 16.12 2013, Chip 968000010160393

 

Fører/Führer: Karl-Olof Hildingsson, SE – 15251 Södertälje

 

153 point, fragl.

 

Resultater fra prøven i Mariager 12. September 2015

Gruppe 1: Mark (Feld)/Vandarbejde (Wasser)

 

Dommere/Richtern: Torsten Bäthe (Obmann), Peter Schmidt, Jürgen Leube

 

 

1. Gråsidingens Gimla SE 34726/2014, Kl.M, Tæve/Hündin,

 

født/gew: 05.05 2014, Chip 968000010312571

 

Fører/Führer: Magnus Frisk, SE - 35225 Växjö

 

Ikke bestået

 

 

2. Nelly DK16709/2013, Kl.M, Tæve/Hündin,

 

født/gew: 19.09 2013, Chip 208250001014137

 

Fører/Führer: Per Møller, DK - 8680 Ry

 

154 point, fragl.

 

 

3. Choppy DK16704/2013, Kl.M., Han/Rüde,

 

født/gew: 19.09 2013, Chip 208250001014103

 

Fører/Führer: Peter Sørensen, DK - DK-8840 Rødkørsbro

 

154 point, fragl.

 

 

4. Sjørslev’s Hector DK04713/2014, DL, Han/Rüde,

 

født/gew: 15.03 2014, Chip 208210000486807

 

Fører/Führer: Tobias Dyrvig, DK – 6920 Videbæk

 

129 point, fragl.

 

 

5. Vildholt Gro DK05067/2014, DL, Tæve/Hündin

 

født/gew: 01.03 2014, Chip 208250000035528

 

Fører/Führer: Ole Lindgaard Hansen, DK – 7430 Ikast

 

Ikke bestået

 

 

Gruppe 2: Vandarbejde (Wasser)/Mark (Feld)

 

Dommere/Richtern: Thomas Böttcher (Obmann), Karina Böttcher, Hansi Schmidt

 

 

6. Asauer DK10639/2014, Kl.M., Han/Rüde,

 

født/gew: 18.05 2014, Chip 208210000497469

 

Fører/Führer: Jens Ole Salling, DK - 8620 Kjellerup

 

160 point, fragl., Bedste Hund Suchenzieger

 

 

7. Sjørslev's Hulda DK04717/2014, DL, Tæve/Hündin

 

født/gew: 15.03 2014, Chip 208210000485520

 

Fører/Führer: Holger Pedersen, DK – 8305 Samsø

 

146 point, fragl

 

 

8. Trehøjens Bekki DK17429/2013, Kl.M, Tæve/Hündin,

 

født/gew: 08.10 2013 , Chip 208250000029180

 

Fører/Führer: Tine Broen Nielsen, DK - 9530 Støvring

 

148 point, Laut am Rehwild

 

 

9. Jarl D’ombrelune LOF 7 br.w. 40644/0, WEI, Han/Rüde,

 

født/gew: 23.10 2014 , Chip ?

 

Fører/Führer: Dan Siig Svendsen, DK – 7470 Karup

 

Ikke bestået