AT 2016 Langeland, Mariager og Tølløse

Prøven på Langeland

 

Uldjydens Puk, født 25.01 2015, Kleiner Münsterländer tæve.

Fører Johnni Jarlgren, Slangerup

Bestået med 153 point. Prøvens bedste hund

 

 

Sjørslev´s Isa, født 04.09.2015, Tysk Langhår tæve.

Fører Holger Pedersen, Samsø

Bestået med 148 point

 

 

Sjørslev´s Ines Tesla, født 04.09. 2015 Tysk Langhår tæve.

Fører Pernille Vesenberg Bertelsen, Vanløse

Ikke bestået.

Prøven i Mariager

 

 

Hunting Grey Star Norma Jean, født 28.06.2015, Weimaraner tæve.

Fører Morten Hougaard, Hobro

Bestået med 152 point. Prøvens bedste hund

 

 

Jarl D´Ombrelune, født 23.10.2014, Weimaraner han.

Fører Dan Siig Svensen, Karup.

Bestået med 149 point

 

 

Frigga, født 04.09.2015, Weimaraner tæve.

Fører Casper Raahede

Ikke Bestået

 

 

Tasjanis Minka, født 10.06.2015, Vizsla tæve.

Fører Hjalmer Bartholin Nielsen, Flemming

Ikke Bestået

 

 

Mille, født 12.05.2015, Tysk Langhår Tæve.

Fører Jens Chr. Jensen, Ejby

Ikke Bestået

 

 

 

 

 

Prøven i Tølløse

 

 

Hold 1

Dommere: Henrik Raae Andersen (Ordførende, tlf. 25786665), Peter W. Jürgensen

Terrænleder: Henrik Raae Andersen

 

Gråsidingens Hirs SE21388/2015, KlM, han, født 4.3 2015, chip: 968000010375062

Fører: Mattias Pergler, Sverige

122 point bestået

 

Gråsidingens Ilse SE38893/2015, KlM, tæve, født 3.6 2015, chip: 968000010377479

Fører: Karl-Olof Hildingsson, Sverige

135 point bestået

 

Gråsidingens Hop SE21387/2015, KLM, han, født 04.03.15, chip 968000010382640

Louise Boström, 58234 Linköping, Sverige

Ikke bestået

 

Aya DK08190/2015, DPH, tæve, født 01.05.2015, chip 208210000467248 Mira

Henning Wilstrup, Dybdalsvej 19, 7850 Stoholm

142 point bestået bedste hund

 

Hold 2

Dommere: Just Mikkelsen (Ordførende), Palle Jørgensen (tlf.: 61 71 59 44)

Terrænleder: Bo Pedersen, tlf.: 29 62 87 53

 

Cæsar DK03165/2015, WEI, Korthåret, han, født 18.02.2015, chip 208210000514119

Martin Dannemand, Bondeshøjvej 3, Vitten, 8382 Hinnerup

133 point bestået

 

Gudenådalens Cira DK10087/2015, KLM, tæve, født 24.05.15, chip 208210000527577

Tage S. Nielsen, Långawten 34, 8643 Ans Bedste kleiner.

137 point bestået

 

Bellis DK17590/2014, KLM, tæve, født d 05.10.14, chip 208210000509889

Lars Sørensen, Haxholmvej 70, 8870 Langå

121 point bestået

 

Elverdams Huxi DK09073/2015, KlM, han, født 20.4 2015, chip: 208250000051700

Fører: Lasse Eriksen, 3320 Skævinge

Ikke bestået